Android’de Arka Planda YouTube Nasıl Oynatılır

0 2

YouTube, müzik dinlemenin en iyi yollarından biridir, ancak sorun, başka bir uygulamaya geçtiğinizde sesin çalmayı durdurmasıdır. Bu, cihazınızla e-postayı kontrol etme, Instagram veya web’de gezinme gibi başka hiçbir şey yapamayacağınız anlamına gelir.

Yine de size göstereceğimiz bir çözüm var ve YouTube videolarını diğer uygulamaların üzerinde yüzen bir açılır pencerede izlemenizi sağlayan çeşitli uygulamalar var.

YouTube’u Android telefonumda arka planda nasıl oynatabilirim?

Resmi YouTube uygulaması arka planda dinlemenize izin vermez. Bu , reklamları da kaldıran YouTube Premium veya YouTube Music’e abone olmak isterseniz sahip olacağınız bir özelliktir .

Bu nedenle, fazladan uygulama yüklemeyi gerektirmeyen bir çözüm bulmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler burada.

1. Chrome veya Firefox gibi bir web tarayıcısı açın.

2. Üstteki adres çubuğuna www.youtube.com yazın (YouTube uygulamasını getireceğinden arama yapmayın.)

3. Bu isteğe bağlıdır, ancak oluşturduğunuz mix’leri veya oynatma listelerini görebilmeniz için YouTube hesabınızda oturum açmaya değer.

4. Site varsayılan olarak mobil sürüme (m.youtube.com) sahip olacaktır, ancak bu geçici çözüm için masaüstü sitesine geçmeniz gerekir. Bunu yapmak için, web tarayıcınızın sağ üst tarafındaki üç noktaya dokunun – burada Chrome’u kullanıyoruz – ve ‘Masaüstü sitesi’ne dokunun.

5. Web sayfası yeniden yüklenecek ve YouTube’un masaüstü sürümünü gösterecektir. Bu, ekranınızdaki her şeyin daha küçük görünmesini sağlar, ancak okumayı biraz kolaylaştırmak için yakınlaştırabilir veya telefonunuzu yatay moda döndürebilirsiniz.

6. Seçtiğiniz bir videoyu oynatmaya başlayın.

 

7. Başka bir uygulamaya geçin veya telefonun ana ekranına dönün. Videonuzdan gelen ses çalmaya devam etmelidir.

8. Durursa, ekranın üstünden aşağı kaydırın ve oynat düğmesine dokunun. Ayarları reddetmek için yukarı kaydırın; müzik / ses çalınmalıdır.

9. Artık başka bir uygulamaya geçebilir ve bunu YouTube dinlerken kullanabilirsiniz. Kamera uygulamanızda bir video kaydetmeye başladığınızda olduğu gibi bazı uygulamalar müziğin durmasına neden olur. Ancak çoğu durumda oynamaya devam edecek.

10. Sadece dinlemek istiyor ve bir uygulamayı kullanmak istemiyorsanız, telefonunuzun güç düğmesine bastığınızda, ekranınız kapalı olsa bile müzik devam edecektir.

Telefonunuzu uyandırmak için güç düğmesine bastığınızda, duraklatmanıza, oynatmanıza veya sonraki veya önceki videoyu atlamanıza olanak tanıyan oynatma kontrollerini göreceksiniz. Ayrıca, kulaklığınızda oynatma düğmeleri varsa, bunları telefonunuz kapalıyken müziği kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

YouTube’u arka planda başka bir Android uygulaması kullanarak izleyin

Küçük bir pencerede diğer uygulamaların üzerinde YouTube videolarını gösterebilen Awesome Pop-up Video adlı bir uygulamayı tavsiye ederdik. Bu çok yokuş aşağı gitmiş gibi görünüyor, ancak aynı şeyi yapan birçok alternatif var, bu yüzden bazılarını deneyin ve sizin için işe yarayıp yaramadığını görün.

Hepsi aşağıdaki gibi aynı temel süreci kullanarak çalışır:

  1. Uygulamayı yükleyin ve diğer uygulamaların üzerine gelmesine izin verin
  2. İzlemek / dinlemek istediğiniz videoya göz atmak için uygulamayı kullanın
  3. Video bir açılır pencerede oynamaya başlamalıdır
  4. Başka bir uygulamaya geçin veya telefonunuzun ana ekranına dönün

Video, telefonunuzda yaptığınız diğer her şeyin üzerinde kayarak YouTube videolarını YouTube uygulamasında olmadan izlemenize olanak tanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.